П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Політика

Польща почала патрулювати в небі над Балтією

Польща прийняла від Бельгії авіаційне патрулювання в рамках місії НАТО з контролю над повітряним простором країн Балтії.

Повідомлення про це оприлюднено на офіційному сайті Альянсу.

«Військово-повітряні сили Польщі з 3 січня прийняли від ВПС Бельгії відповідальність за проведення місії НАТО із патрулювання авіапростору Балтії на повітряній базі Шауляй (Šiauliai), Литва. Традиційна церемонія передання чергування відбувається на базі ВПС Литви кожні чотири місяці з 2004 року. Польща була восьмим союзником, який виконував це завдання наприкінці 2005 року, і зараз повернулася до його виконання на наступні чотири місяці у 2019 році», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, до повітряного чергування залучаються чотири польські винищувача F-16. За чотири місяці, що минули, бельгійська ескадрилья бойових літаків піднімалася у небо за сигналом тривоги більше 20 разів.

Крім того, у березні та у квітні 2016 року підрозділ ВПС Португалії буде переміщений на авіабазу Мальброк (Malbork) у Польщі в рамках заходів безпеки, які були погоджені главами держав та урядів НАТО під час Варшавського саміту 2016 року. Цей підрозділ, як йдеться у повідомленні, стане додатковим фактором стійкості місії НАТО з контролю за повітряним простором регіону.

Залишити відповідь