Вівторок, 5 Грудня, 2023
Політика

Президентка Тайваню попросила міжнародної допомоги через погрози Китаю

Президентка Китайської Республіки (Тайвань) Цай Інвень запросила міжнародну підтримку для захисту демократії на острові на тлі нових загроз з боку Китаю.

Її заклик прозвучав через кілька днів після того, як президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що люди по обидва боки Тайванської протоки повинні прагнути до “возз’єднання” і Китай залишає за собою право на використання сили для повернення під свій контроль Тайваню, передає Reuters.

“Ми сподіваємося, що міжнародне співтовариство сприймає це всерйоз і зможе виступити на підтримку і допомогу нам”, – сказала Цай Інвень, маючи на увазі погрози з боку Китаю.

За її словами, якщо світове співтовариство не підтримає демократичну країну, яка знаходиться під загрозою, то невідомо, “яка країна може стати наступною”.

Голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що можлива незалежність Тайваню стала б “справжньою катастрофою”, і Китай не може обіцяти утриматися від застосування сили і “зберігає за собою право використовувати всі можливі заходи” для його повернення.

У відповідь Цай Інвень заявила, що Тайбей відмовляється приймати формулу “одна країна, дві системи” з материковим Китаєм.

Залишити відповідь