Неділя, 28 Лютого, 2021
novyny.org@gmail.com
Економіка

В Україні за рік подорожчало м’ясо

Днями Міністерство аграрної політики опублікувало новий звіт про рівень середньозважених цін на основні види сільськогосподарської продукції та продукти її переробки.

Згідно з даними міністерства, в Україні на початок січня всі види м’яса подорожчали в порівнянні з початком минулого року. Однак наведені ціни і темпи цього подорожчання виглядають дуже оптимістично, у всякому разі для Києва.

Зокрема, станом на 4 січня нинішнього року оптово-відпускна ціна на яловичину в середньому склала 79,48 грн за кілограм. Це на 4% більше, ніж на початку минулого року. У роздрібній торгівлі кілограм яловичини продають за 98,04 грн, що на 9% дорожче, ніж в січні 2018 року. За даними міністерства, кілограм свинини в порівнянні з початком 2018 у опті подорожчав всього на 2% до 76,38 грн, а в роздробі на 8% – до 97,93 грн.

За даними фахівців Мінагрополітики, курятину зараз оптом продають в середньому по 45,71 грн за кілограм. Це всього на 3% більше, ніж на початку 2018 року. При цьому роздрібна ціна м’яса птиці становила 57,68 грн за кілограм, що на 8% більше ніж в минулому році.

Істотна відмінність цін залежить від регіону. Так, найвищі оптово-відпускні ціни на яловичину I категорії зафіксовані в Луганській області (110 грн за кілограм), а найнижчі – в Івано-Франківській області (46,2 грн). Оптово-відпускна ціна свинини також найвища в Луганській області (105 грн за кілограм), а найдешевше цей вид м’яса закуповують на Львівщині (45,3 грн за кілограм). Оптові закупівлі курятини дорожче обходяться в Київській області (51,5 грн за кілограм), а найдешевше в Харківській області (37,68 грн за кілограм).

Така офіційна статистика у багатьох людей викликає сумнів, так як дослідження різних недержавних організацій неодноразово показували суттєве зростання цін на продукти харчування.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.