Середа, 6 Грудня, 2023
Економіка

В Україні за рік подорожчало м’ясо

Днями Міністерство аграрної політики опублікувало новий звіт про рівень середньозважених цін на основні види сільськогосподарської продукції та продукти її переробки.

Згідно з даними міністерства, в Україні на початок січня всі види м’яса подорожчали в порівнянні з початком минулого року. Однак наведені ціни і темпи цього подорожчання виглядають дуже оптимістично, у всякому разі для Києва.

Зокрема, станом на 4 січня нинішнього року оптово-відпускна ціна на яловичину в середньому склала 79,48 грн за кілограм. Це на 4% більше, ніж на початку минулого року. У роздрібній торгівлі кілограм яловичини продають за 98,04 грн, що на 9% дорожче, ніж в січні 2018 року. За даними міністерства, кілограм свинини в порівнянні з початком 2018 у опті подорожчав всього на 2% до 76,38 грн, а в роздробі на 8% – до 97,93 грн.

За даними фахівців Мінагрополітики, курятину зараз оптом продають в середньому по 45,71 грн за кілограм. Це всього на 3% більше, ніж на початку 2018 року. При цьому роздрібна ціна м’яса птиці становила 57,68 грн за кілограм, що на 8% більше ніж в минулому році.

Істотна відмінність цін залежить від регіону. Так, найвищі оптово-відпускні ціни на яловичину I категорії зафіксовані в Луганській області (110 грн за кілограм), а найнижчі – в Івано-Франківській області (46,2 грн). Оптово-відпускна ціна свинини також найвища в Луганській області (105 грн за кілограм), а найдешевше цей вид м’яса закуповують на Львівщині (45,3 грн за кілограм). Оптові закупівлі курятини дорожче обходяться в Київській області (51,5 грн за кілограм), а найдешевше в Харківській області (37,68 грн за кілограм).

Така офіційна статистика у багатьох людей викликає сумнів, так як дослідження різних недержавних організацій неодноразово показували суттєве зростання цін на продукти харчування.

Залишити відповідь