Неділя, 18 Квітня, 2021
novyny.org@gmail.com
Політика

Влада Колумбії припинила мирні переговори з повстанцями армії національногго визволення

Через нещодавній теракт президент Колумбії Іван Дуке видав нові ордери на арешт десяти переговірників з повстанського угруповання ELN.

Уряд у Боготі покладає на повстанців відповідальність за теракт.

Президент Колумбії Іван Дуке оголосив про припинення мирних переговорів з повстанським угрупованням “Армія національного визволення” (ELN). У п’ятницю, 18 січня, Дуке повідомив, що поновив чинність ордерів на арешт десяти представників ELN, котрі беруть участь в переговорах на Кубі, передає агенція новин AFP.

Уряд Колумбії покладає на це угруповання відповідальність за скоєний 17 січня терористичний напад на поліцейську академію в столиці країни Боготі. Тоді в результаті вибуху загинула щонайменше 21 особа, ще 68 було поранено. Скоєний теракт став найбільшим в Боготі за останні 16 років.

“Ми не заспокоїмося, доки всіх злочинців та замовників не притягнуть до відповідальності”, – заявив Дуке, цитує агенція новин dpa. Як повідомляється, безпосередній виконавець злочину – багаторічний член ELN і експерт з вибухових речовин – загинув під час теракту. Одразу після вибуху в Боготі затримали ще одного підозрюваного.

Після того як 2016 року остаточно завершився піввіковий конфлікт колумбійської влади з найбільшою організацією повстанців FARC, ELN залишилася останнім активним повстанським угрупованням у цій південноамериканській країні. Його було засновано в 1960-ті роки. Сьогодні ця організація налічує близько 1500 членів. Бойовики діють переважно на сході країни.

Скоєний 17 січня в Боготі теракт засудили також і члени FARC, котра тепер стала політичною силою.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.