Середа, 16 Червня, 2021
novyny.org@gmail.com
Наука

Шведські дослідники пройшли шлях групи Дятлова і висунули свою версію причини трагедії

Дослідники Річард Хольмгрена і Андреас Лільегрен з Лінчепінга (Швеція) вирушили до гори Холатчахль, в околицях якої загинули туристи, тим же маршрутом, яким йшла група Дятлова.

Як відзначили учасники нової експедиції, дорога забирає багато сил, а на місці ночівлі було дуже холодно і тихо. Температура повітря опустилася до 50 градусів нижче нуля, а в наметі їжа швидко перетворювалася в шматки льоду.

Хольмгрен прийшов до висновку, що група Дятлова загинула через суворі погодні умови, коли намет радянських мандрівників накрила особливо сильна буря. При цьому чимало травм, виявлені у загиблих, також мають природні причини. Наприклад, тиск товстого шару снігу міг роздрібнити грудні клітки тіл, а відсутність очей і язика в однієї з жінок пояснюється розкладанням, оскільки її труп лежав обличчям вниз в струмку.

Шведи визнали, що деякі деталі, такі як пошкодження черепа і підвищена радіоактивність на одязі, не можуть бути пояснені погодою. Однак дослідники відкинули версії, згідно з якими туристи були вбиті мансі, місцевою народністю, загинули через лавину або стали жертвою аномальних явищ або секретних військових експериментів.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.