П’ятниця, 23 Жовтня, 2020
novyny.org@gmail.com
Політика

Число підписів на підтримку петиції про скасування Brexit перевищило 4 млн

Згідно з чинною в Великобританії процедурі, будь-яка петиція, яка набрала більше 100 тис. підписів, повинна бути розглянута в парламенті

Більше 4 млн британців підтримали петицію, що закликає до того, щоб Сполучене Королівство відмовилося від проведення Brexit і залишилося в складі Європейського союзу. Судячи з темпів появи нових підписів, протягом години вона встановить абсолютний рекорд підтримки петицій, коли-небудь які розміщувалися на сайті парламенту Великобританії, передає ТАСС.

Станом на 10:00 суботи за Гринвічем (13:00 мск) клопотання про скасування Brexit отримало підтримку 4 млн і 59 тис. громадян Сполученого Королівства та осіб, які постійно проживають на його території. Найпопулярнішою поки залишається давно закрита для нових підписів петиція про проведення повторного референдуму з питання Brexit. У 2016 році вона зібрала 4 млн і 150 тис. підписів. На другому місці – петиція про недопущення державного візиту до Великобританії президента США Дональда Трампа, яка зібрала 1,8 млн підписів.

Згідно з чинною в Великобританії процедурі, будь-яка петиція, яка набрала більше 10 тис. підписів, вимагає офіційної реакції уряду, а після досягнення позначки в 100 тис. повинна бути розглянута в парламенті. При цьому ніяка підтримка не гарантує, що вимоги прихильників петиції будуть задоволені. Другий референдум так і не був проведений, а Трамп відвідав Лондон. Уряд Великобританії і його глава Тереза ​​Мей різко виступають проти відкликання повідомлення про намір Великобританії покинути ЄС, яке Лондон направив Брюсселю 29 березня 2017 року, задіявши статтю 50 Лісабонського договору про Євросоюз.

“Я не думаю, що ми повинні відкликати статтю 50. Ми дали вибір британцям – залишитися в ЄС або покинути його, вони проголосували в 2016 році за те, щоб піти, і ми сказали, що будемо поважати це рішення. Я впевнена, що це наш обов’язок, як уряду і як парламенту, втілити результати референдуму “, – заявила Мей в четвер увечері, коли число підписів під петицією перевищило 2 млн.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.