Цьогорічні президентські вибори стали рекордними за кількістю претендентів
Документи до ЦВК спочатку подали 44 кандидати, п’ятеро з них невдовзі знялись з виборів, ще декілька заявили про підтримку інших кандидатів, але бюлетень 31 березня все одно виявиться довгим і доволі строкатим, повідомляє Zik.
Першим із перегонів знявся міський голова Львова Андрій Садовий – і зробив він це на корить лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.
Пізніше про підтримку Гриценка і про відкликання своїх кандидатур заявили ще два кандидати – Дмитро Гнап і Дмитро Добродомов. Партії Гриценка і Добродомова навіть оголосили про створення єдиної політичної платформи.
Підтримати чинного Президента Петра Порошенка і зняти свою кандидатуру вирішив перший заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Сергій Кривонос. Невдовзі після цього він був призначений першим заступником секретаря РНБО.
Також відмовився балотуватися нардеп Євген Мураєв – він заявив про підтримку заступника голови парламентської фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула.
І хоча 7 березня минув термін, коли кандидати могли знятися з реєстрації, це зовсім не означало, що переговори між політичними силами припинились і що не з’являться нові, часом несподівані альянси.
Так, лідер партії «Основа» Сергій Тарута підтримав на президентських виборах голову ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко. За словами Тарути, його прізвище залишиться в бюлетені, але його команда «буде робити все, щоб Юлія Володимирівна перемогла».
В останній момент відмовився йти у Президенти й Олександр Мороз, висунутий «Соціалістичною партією Олександра Мороза». Щоправда, нікого з інших кандидатів він не підтримав, а заявив лише, що «актив партії вважає недоцільним продовжувати його участь в кампанії – політичному фарсі, змирившись з його суттю».
Та навіть ті кандидати, які знялись з виборів, встигли потратити чимало грошей на політичну рекламу. Відповідно до проміжних фінансових звітів про використання коштів виборчого фонду, кандидати офіційно витратили 1 млрд 273 млн грн.