Вівторок, 23 Липня, 2024
Наука

NASA заплатить $ 19 тис добровольцям, які погодяться два місяці пролежати в ліжку

Учасникам експерименту можна буде вставати з ліжка, що обертатимуть в центрифузі

Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) спільно з Європейським космічним агентством (ЄКА) оголосили про початок незвичайного експерименту. Добровольцям пропонують два місяці провести, лежачи в ліжку, за що їм заплатять близько $ 19 тис, передає ТАСС.

Картинки по запросу NASA пролежати в ліжку

В описі експерименту організатори називають таку пропозицію “роботою мрії”, але відразу ж попереджають – не все так просто, як може здатися на перший погляд. 24 учасникам дослідження (12 жінками і 12 чоловікам) потрібно буде провести 60 днів у лежачому положенні, нікуди не встаючи – так, щоб одне плече постійно стосувалося матраца. При цьому зручно розташуватися в ліжку, як звикло більшість людей, теж не вдасться: голови добровольців повинні бути завжди відхилені трохи назад і вниз – на 6 градусів нижче горизонтального положення. Крім того, вчені зробили все, щоб імітувати ті незручності і складності, які можуть супроводжувати космічний політ.

“З усіх потенційних випробувань, з якими стикаються астронавти в космосі, невагомість, як показала практика, найскладніше імітувати в умовах експерименту. Дослідники й інженери NASA розглядають постільний режим в якості експериментального аналога космічного польоту, оскільки тривале перебування в лежачому стані з нахилом голови вниз може нагадувати за своїм впливом на організм умови низької гравітації “, – йдеться на сайті NASA.

Але і це ще не все: половину учасників, відібраних випадковим чином, будуть на додаток до всього ще й обертати в центрифузі. Робиться це для того, щоб кров краще приливала до кінцівок. Потім стан двох груп випробовуваних будуть порівнювати.

Після експерименту його учасники повинні будуть прийти в себе, оскільки м’язи при тривалій відсутності руху атрофуються. На це відведено додаткові 29 днів.

26 березня розпочався відбір учасників експерименту. Самі дослідження почнуться у вересні. Будь-який бажаючий провести два місяці в ліжку може подати заявку на участь онлайн, а вся інформація доступна на сайтах NASA або ЄКА.

Залишити відповідь