Субота, 13 Липня, 2024
Культура

Наразі в Одесі – карнавальна хода, присвячена сторіччю Одеської кіностудії

Першоквітнева Гуморина-2019 цього року символізує не лише старт туристичного сезону в Одесі, а й підтверджує, що учасники традиційного свята сміху готуються до відзначення 100-річчя заснування легендарної кіностудії

Під час карнавальної ходи, що пройшла 1 квітня, одесити побачили персонажів, що символізують незабутніх кіногероїв Жеглова з Манькою Облігацією, Алісу з країни чудес та інших, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасників ходи вітали зі сцени з логотипом Гуморини на розі Пушкінської-Ланжеронівскої мер Одеси Геннадій Труханов та група українських і зарубіжних артистів комедійного жанру.

“Перед нами – королева карнавалу Її величність кінокамера, яку було створено одеським винахідником Йосипом Тимченком в 1894 році і яка є предметом реальної гордості. Бо апаратом, який символізує цю кінокамеру, було знято два перші у світі стрічки – “Вершник, що скаче” і “Кидаючий списа”. І трапилось це за два роки до того, як брати Люм’єр створили у Франції свою знамениту кінострічку “Прибуття поїзда”, – оголосив один з ведучих фестивалю, пропонуючи зустріти аплодисментами одну з 78 платформ з бутафорною кінокамерою та кінозйомочною групою.

Залишити відповідь