Вівторок, 23 Липня, 2024
Політика

Трамп на рік продовжив санкції для Південного Судану

Ситуація з Південним Суданом продовжує представляти незвичайну і екстраординарну загрозу для національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів, вважає президент США

Президент США Дональд Трамп продовжив особливий режим санкцій, що діє відносно Південного Судану. Він передбачає введення санкцій, спрямованих проти осіб, чиї дії підривають мир і стабільність в цій країні. Текст відповідного розпорядження в понеділок опублікований на сайті Білого дому, пише ТАСС.

“Ситуація з Південним Суданом продовжує представляти незвичайну і екстраординарну загрозу для національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів. З цієї причини надзвичайний режим, оголошений 3 квітня 2014 року, для боротьби з цією загрозою повинен залишатися в силі і після 3 квітня 2019 року”, – стверджує Трамп. У зв’язку з цим санкції продовжуються ще на рік.

Південносуданський збройний конфлікт, число жертв якого обчислюється десятками тисяч, був спровокований розколом “Національно-визвольного руху Судану”, який боровся за незалежність від Республіки Судан, на прихильників і противників президента Салвія Кііра. Навколо лідера збройної опозиції Рієка Машара Тіні об’єдналися представники його народу нуер, тоді як урядові війська складалися переважно з одноплемінників глави держави – етнічної групи дінка. У липні 2013 року Кіір відправив Машара у відставку з поста віце-президента, а в грудні того ж року звинуватив в організації військового заколоту. Незважаючи на численні спроби міжнародного співтовариства примирити ворогуючі сторони, збройні зіткнення між прихильниками президента та його колишнього заступника не припинялися.

19 липня 2018 року Кіір заявив про готовність підписати пакет мирних домовленостей з озброєною опозицією, а 30 серпня Рієка Машар Тіні підписав мирну угоду з урядом в Джуба.

Залишити відповідь