Середа, 24 Липня, 2024
Суспільство

Для відкликання томосу про автокефалію ПЦУ немає жодних підстав

Як би цього не прагнули у Кремлі і не ретранслював такі думки Московський патріархат в Україні, для цього немає жодних підстав.

Про це повідомляється у заяві на сайті ПЦУ.

У заяві наголошується, що Московський патріархат в Україні не є помісною церквою, а є частиною Російської Православної церкви, а надання ж томосу про автокефалію – це пряме і цілком канонічне право Вселенського Патріархату. 

“Те, що сприйняття (рецепції) рішення надати Православній церкві України Патріарший та Синодальний Томос про автокефалію в повній мірі ще не відбулося, аж ніяк не означає, що цього не станеться взагалі. Говорити про принципову неможливість визнання Помісної Української Православної Церкви з боку інших Православних Церков немає ніяких підстав. А очікувати цілковитої рецепції лише через 3 місяці після проголошення Томосу дещо недоречно. Тим більше робити це представникам Російської Православної церкви, яка сама очікувала на своє визнання 141 рік (1692 місяці!)”, – наголошується в заяві.

Також зазначається, що намагання називати історичну та канонічну аргументацію рішень Константинопольської Матері-Церкви “безпідставною, штучною, надуманою та такою, що суперечить Церковним канонам” є необґрунтованим, адже окрім порожніх епітетів ніяких аргументів для цього авторами звернення не наводиться.

Залишити відповідь