Вівторок, 23 Липня, 2024
Суспільство

Храм Іоанна Богослова передали ПЦУ

На сесії Чернігівської обласної ради депутати прийняли рішення про передачу Чернігівській єпархії ПЦУ пам’ятки архітектури у Ніжині.

Про це повідомляє прес-центр облради.

“В числі прийнятих депутатами документів було рішення про передачу у довгострокове безоплатне користування пам’ятки архітектури “Церква Іоанна Богослова” у місті Ніжині управлінню Чернігівської єпархії УПЦ”, – йдеться у повідомленні.

Церква Іоанна Богослова у Ніжині споруджена у XVIII ст. на місці однойменної дерев’яної церкви, що давно існувала на цьому місці. Фахівці вбачають у цій пам’ятці риси творчості відомого архітектора Гетьманської України І. Г. Григоровича-Барського. Фінансування й організацію будівництва храму забезпечив повітовий предводитель ніжинського дворянства, грек за національністю Іван Тернавіот.

У XVIII-XІX ст. при церкві діяли парафіяльна школа та лікарня. Наприкінці XVIII ст. у храмі правив службу батько навколосвітнього мандрівника Юрія Лисянського. З 1926-го року в будівлі розташоване сховище архіву. У 1954–1955 роках у храмі велись реставраційні роботи.

Залишити відповідь