Вівторок, 23 Липня, 2024
Політика

Росія брала участь у втручанні в парламентські вибори в Німеччині

Представники російської влади розробляли стратегію перемоги на виборах в німецький парламент для кандидата від ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” Маркуса Фронмайєра.

Про це повідомляється у спільному розслідуванні BBC, ZDF, Der Spiegel і La Repubblica.

Зокрема, у квітні 2017 року помічник депутата від “Єдиної Росії” Віктора Шрейдера Петро Премьяк написав лист чиновникам АП, в якому описав методи роботи на виборах у Німеччині. Адресатами листи були начальник управління АП Росії з зовнішньої політики Олександр Манжосін і начальник департаменту Управління президента із зовнішньої політики Сергій Соколов.

Також повідомляється, що до листа було прикріплено документ під назвою “Зовнішньополітична діяльність команди”, в якому йшлося про “організації мітингів, пікетів та інших протестних акцій в країнах ЄС, спрямованих на дискредитацію подій чи осіб, що протистоять зовнішньополітичним трендам РФ”. Також в кінці документа є розділ, де називалося ім’я Маркуса Фронмайєра, якого слід підтримувати на виборах у парламент.

“У Бундестазі буде свій, абсолютно підконтрольний депутат”, – говорилося в документі.

Зазначимо, що на виборах “Альтернатива для Німеччини” отримала 12,6% голосів, що стало третім результатом. Вона також сформувала в Бундестазі фракцію з 94 депутатів.

Залишити відповідь