Вівторок, 23 Липня, 2024
Мистецтво

Російський музей запустив віртуальну виставку творів мистецтва на тему Криму

У електронне зібрання увійшли живописні та графічні твори російських художників

Державний Російський музей відкрив для загального доступу електронну виставку творів мистецтва на кримську тематику із зібрань музеїв Росії. Інформація про це і посилання на проект розміщені на сайті музею, передає ТАСС.

“Матеріали для віртуальної виставки, що об’єднала понад 500 цифрових копій творів 250 майстрів живопису, малюнка і друкованої графіки, створених в кінці XVIII – початку XXI століть, з 37 музеїв країни, були зібрані і оброблені відділом” Консультаційно-методичний центр художніх музеїв Російської Федерації ” . Прекрасно доповнюють виставку твори з колекції Російського музею, де зберігаються найбільш ранні твори, пов’язані з подорожжю Катерини II до Криму в 1787 році, а також унікальний цикл швейцарського живописця Жака Крістофа М Вілла, створений за підсумками поїздки до Криму на початку XIX століття “, – йдеться в описі виставки на сайті музею.

У електронне зібрання увійшли живописні та графічні твори російських художників, невеликі етюди, ліричні акварелі і ліногравюри із зображенням Ялти, Севастополя, Бахчисарая, Алупки, Гурзуфа, гір Ай-Петрі і Аю-Даг, Генуезької фортеці в Судаку, Воронцовського і Лівадійського палаців і інших пам’яток Криму. На виставці представлені роботи Івана Айвазовського, Архипа Куїнджі, Івана Шишкіна, Василя Сурикова, радянських майстрів і сучасних художників.

Паралельно з віртуальної кримської виставкою Русский музей проводить камерну експозицію в Михайлівському палаці, на якій показує обрані полотна Архипа Куїнджі, присвячені природі Криму.

Залишити відповідь