Вівторок, 23 Липня, 2024
Суспільство

До полонених не пустили представника ОБСЄ

Найманці РФ не пустили координатора гуманітарної підгрупи ТКГ від Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Тоні Фріша до більшості українських заручників, що містяться в окупованому Луганську

Про це у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

“Погані новини з окупованого Луганська. Сьогодні координатор ОБСЄ Фріш відвідав в’язниці в окупованому місті, де бойовики відмовилася надати йому зустріч з нашими заручниками Дєєвим, Іванчуком, Орищуком, на чому наполягала українська сторона. І дозволили відвідати тільки трьох інших незаконно утримуваних заручників”, – написала Геращенко.

Незважаючи на вимоги української сторони, до цих військовослужбовцям жодного разу не допускали ні Міжнародний Комітет Червоного Хреста, ні ОБСЄ.

“У нас є всі підстави для серйозного занепокоєння цим фактом і повною ізоляцією українських військових, незаконно утримуваних окупантами”, – підкреслила перший віце-спікер.

Також вона підкреслила, що Фріш дозволив собі в окупованому Донецьку стати учасником зйомок антиукраїнського пропагандистського відео проросійськими сепаратистами і РФ, що вимагає окремої реакції з боку українського МЗС.

Залишити відповідь