Вівторок, 23 Липня, 2024
Політика

Німеччина веде активні дії для зняття санкційного тиску з РФ в Раді Європи

Німецькі дипломати і депутати планують досягти цього на поточній сесії ПАРЄ.

Про це повідомляє ЄП.

За даними видання, йдеться про скоординовану кампанію, яка набула значних масштабів напередодні весняної сесії ПАРЄ. 

Примітно, що ця активність є понадпартійною: вона охоплює представників обох ключових сил урядової коаліції – ХДС/ХСС і соціал-демократів.

Так, днями депутати від ХДС і СДПН направили на адресу президента ПАРЄ лист з проханням переглянути санкційні правила, прибравши право Асамблеї накладати санкції на делегації держав-порушників при затвердженні їхніх повноважень.

Одночасно, за даними ЄП, німецькі депутати ведуть роз’яснювальну роботу в ПАРЄ, переконуючи інших парламентаріїв в тому, що боротьба України з РФ нібито є “передвиборчою технологією” і Європа не повинна її підтримувати.

Парламентарії також запевняють, що ідею вибачення Росії підтримує особисто Ангела Меркель.

Сама канцлер досі не оприлюднила позицію з цього приводу, але німецькі дипломати, за даними ЄП, також безпрецедентно активно домовляються з представниками інших держав про повернення росіян в ПАРЄ без санкцій.

Офіційний Берлін запевняє, що це дозволить “врятувати членство Росії в Раді Європи”, хоча їх опоненти ставлять під сумнів цю логіку.

За даними джерел, серед варіантів – прискорення плану з де-факто ліквідацією санкційного механізму вже на квітневій сесії ПАРЄ.

Залишити відповідь