Вівторок, 23 Липня, 2024
Україна

Які глобальні тренди впливають на ситуацію в Україні

Ці тренди вже змінюють реальність на глобальному рівні, заявляє міністр фінансів

Міністр фінансів Оксана Маркарова назвала три головні тренди, які змінюють реальність на глобальному рівні. Вплив цих трендів спостерігається і в Україні. Про це вона сказала на семінарі, який пройшов в рамках щорічних весняних зустрічей МВФ і Світового банку у Вашингтоні.

Перший тренд – міграція. “Міграція не тільки в сенсі переселення людей, а й в сенсі руху капіталу і доходів. Якщо ми хочемо затримати їх в нашій економіці, то доведеться докласти спільних зусиль, щоб створити для цього умови. Мігрують також і проблеми. Наші економіки стали дуже пов’язані між собою, а значить і проблеми у нас стають загальними. “

Другий тренд – відкриті дані. “Україна досить динамічно розвиває цей напрямок. При цьому перед нами виникають проблеми, які потрібно вирішувати разом: ефективний захист даних і вплив величезних обсягів інформації на світогляд покоління, яке ще не може критично мислити.”

Третій тренд – популізм. “Це змушує нас думати, як протистояти тим, хто обіцяє швидкі рішення замість складних, але необхідних реформ”, – підкреслила Маркарова.

Залишити відповідь