Субота, Липень 20, 2019
InГаджет

Цукерберга вимагають звільнити з поста голови правління

Група акціонерів компанії Facebook наполягає на тому, що засновник соціальної мережі Марк Цукерберг повинен втратити посаду голови правління

Заява оприлюднена на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США напередодні річних зборів акціонерів. Автори ініціативи включили його в план обговорення на річних зборах, які мають відбутись 30 травня, пише Громадське.

Акціонери вказують, що з липня 2018 року оцінна вартість Facebook обрушилася на 40% через рішення керівництва і правління, які не змогли захистити вартість акцій.

Автори вимоги підкреслюють, що в компанії зберігається дискримінація деяких акціонерів: ряду власників акцій надається більше прав голосу.

Наголошується, що це у першу чергу стосується Марка Цукерберга — при тому, що йому належить лише 13% акцій компанії, в правлінні за ним закріплена частка в 51% всіх голосів.

Це дає Цукербергу можливість фактично одноосібно контролювати політику компанії. «Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності», — підкреслюють автори заяви.

Вони нагадали про звинувачення, які привели до падіння вартості компанії, в їх числі — поширення на базі Facebook неправдивої інформації та втручання у вибори.

«Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії — акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення, спроби ухилитися і відстрочки з відповіддю», — йдеться у заяві.

Ще одна заява прямо вимагає призначити головою ради директорів компанії незалежного директора замість Марка Цукерберга. Ця пропозиція має на увазі поділ посад гендиректора і голови правління. Автори апелюють до досвіду Google, Microsoft, Apple, Oracle та Twitter, де такий поділ було введено.

Залишити відповідь

9 + ten =