Понеділок, 26 Жовтня, 2020
novyny.org@gmail.com
Здоров'яПодії

Росії сказано негайно перевезти ув’язненого Бекірова до лікарні

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію невідкладно перевезти кримського татарина Едема Бекірова з СІЗО до лікарні. Бекірова звинувачують в анексованому Криму в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки

Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат України, голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, суд зобов’язав Росію “помістити кримського політв’язня Едема Бекірова в лікарню і забезпечити йому належне обстеження та лікування”.

Він зазначив, що відповідне рішення суд прийняв, керуючись правилом 39 регламенту, яке передбачає можливість під час розгляду справи виносити ухвали про необхідність вжиття певних тимчасових заходів сторонами процесу.

Дане правило застосовується, наприклад, у випадках загрози життю та здоров’ю.

Телеканал ATR повідомляє, що рішення суд прийняв 11 червня.

Адвокат Бекірова Іслям Веліляєв розповів виданню “Крим.Реалії”, що “це рішення стало несподіваним, але безумовно правильним у даній ситуації”.

“Я зі свого боку, як адвокат, направлю це рішення і слідчому у справі Едема Бекірова й уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій”, — сказав адвокат.

За словами Веліляєва, якщо слідчий не відреагує на запит, то він звернеться до суду, аби добитись виконання рішення ЄСПЛ.

“Півроку поспіль адвокати говорять про те, що наш підзахисний повільно помирає у СІЗО. І у нього кожен день на рахунку”, — сказав адвокат.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.