П’ятниця, 30 Жовтня, 2020
novyny.org@gmail.com
InГаджетЕкономіка

Facebook оголосив про запуск криптовалюти й онлайн-гаманця

Гаслом компанії є : «Винайти гроші заново. Змінити світову економіку. Щоб люди всюди жили краще »

Компанія Facebook офіційно оголосила про створення криптовалюти під назвою лібра (Libra), а також онлайн-гаманця Calibra для її використання. Як очікується, вони почнуть роботу в 2020 році.

Про це пише Медуза.

Пов’язане зображення

Гаманцем Calibra, як обіцяють в компанії, можна буде користуватися як за допомогою окремого додатка, так і прямо з Facebook Messenger і WhatsApp. Проект позиціонується як спроба дати доступ до базових фінансових послуг тим, хто його зараз позбавлений: в прес-релізі говориться, що активного рахунку в банку немає у майже половини дорослого населення Землі (а в країнах, що розвиваються і серед жінок ситуація ще гірше), що у малого бізнесу недостатньо доступу до кредитів, а мігранти витрачають мільярди на вчинення грошових переказів. Один зі слоганів на сайті Libra говорить: «Винайти гроші заново. Змінити світову економіку. Щоб люди всюди жили краще ».

Спочатку користувачі зможуть переводити лібри один одному (за задумом творців, незалежно від свого місцезнаходження). У Facebook говорять, що перекази будуть коштувати мало або ніскільки; видання Techcrunch, детально вивчило документацію проекту, зазначає, транзакції не будуть абсолютно безкоштовними, однак для більшості користувачів відсоток виявиться непомітним. Надалі, як сказано в прес-релізі, за допомогою сервісу можна буде «оплачувати рахунки натисканням кнопки, купувати каву, скануючи код, або їздити в транспорті без готівки і проїзного».

У компанії обіцяють, що соцмережа і платіжна платформа майже не будуть обмінюватися даними або передавати їх ще комусь, і що Facebook, таким чином, не зможе використовувати цю інформацію для продажу реклами. Винятки стосуються, в основному, питань безпеки та здійснення платежів; при бажанні користувачі зможуть імпортувати в Calibra свого списку друзів з Фейсбук.

Лібра буде стабільною криптовалютою, що спирається на власний резерв, який буде зберігатися в банках в по всій Землі в надійних валютах. Початкова вартість лібри невідома, але, як пише Techcrunch, очікується, що вона буде коштувати приблизно як долар або євро.

Лібри НЕ будуть «друкуватися» про запас – кожна одиниця буде створюватися при її покупці користувачем за національну валюту, а в разі зворотного обміну – знищуватися. Таким чином, кожна лібра буде забезпечена реальними грошима, які будуть потрапляти в резерв, підкреслюють в Facebook. Libra Association буде інвестувати кошти з резерву і витрачати відсотки на обслуговування криптовалюти і виплату дивідендів інвесторам.

На момент оголошення до асоціації приєдналися 27 членів, в тому числі платіжні системи Mastercard, Visa, PayPal, інтернет-магазин eBay, музичний сервіс Spotify, сервіси замовлення таксі Lyft і Uber, кріптвалютная біржа Coinbase, кілька венчурних компаній, а також некомерційні і наукові організації , в тому числі Всесвітній жіночий банк (Women’s World Bank). Для вступу в асоціацію, компанії й організації повинні відповідати певним вимогам а також зробити внесок у розмірі як мінімум 10 мільйонів доларів. Кожен такий внесок дає право на один голос у раді асоціації, однак жоден член не може розпоряджатися більш ніж 1% голосів.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.