Субота, Жовтень 19, 2019
Здоров'яСуспільство

В Україні вперше проводять загальнонаціональне дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань

Дослідження розпочинається у червні та буде проведено в усіх областях України. Потенційна кількість учасників — 7 тисяч. Результати повинні бути в грудні 2019 року. Участь у дослідженні є добровільною, а отримана інформація буде повністю конфіденційною.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Більше 130 країн хоча б раз проводили дослідження STEPS. Деякі — кілька разів. ВООЗ рекомендує проводити дослідження STEPS кожні 5 років, щоб стежити за тенденціями та покращувати профілактику і контроль неінфекційних захворювань”, – йдеться в повідомленні.

Саме дослідження складається з трьох кроків: інтерв’ю учасників для виявлення факторів ризиків та історії здоров’я, пов’язаної з неінфекційними захворюваннями; вимірювання зросту та ваги, окружності талії та стегон, артеріального тиску і частоти серцевих скорочень; вимірювання біохімічних показників здоров’я (глюкози і ліпідів в крові швидкими тестами та рівня натрію, креатиніну, калію та йоду в сечі).

В результаті дослідження пацієнт отримує дані про рівень вживання алкоголю та тютюну, овочів і фруктів, солі. А також рівень фізичної активності, поширеність надмірної ваги та ожиріння, підвищеного артеріального тиску, рівня глюкози в крові та холестерину, рак шийки матки, психічне здоров’я (депресія та самогубство) та насильство і травми.

STEPS — це простий стандартизований метод збору, аналізу та порівняння даних у країнах ВООЗ. Завдяки дослідженню вперше можна буде вивчити тенденції всередині країни та розробити дієві політики для профілактики та контролю поширення неінфекційних захворювань.

Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я Українита World Health Organization Ukraine в рамках спільного проекту Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей. Проводять дослідження Центр громадського здоров’я МОЗ України та Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка.

Залишити відповідь

three + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.