Понеділок, 25 Січня, 2021
novyny.org@gmail.com
Політика

Партію “Слуга народу” нічого не об’єднуватиме, окрім Зеленського

Фракцію партії “Слуга народу” у Верховній Раді 9-го скликання об’єднуватиме лише президент.

Про це повідомляє політичний аналітик Олександр Кочетков.

“Поки що немає чинників, які б тримали депутатів, окрім Зеленського. Залякати більшість немає чим, купити теж — і це добре. Окрім відповідальності перед країною й командного почуття, нічого нема”, — каже політолог.

Ускладнить керування фракцією відсутність ідеології, зазначає Кочетков.

“Фракція “Слуги народу” не є ідеологічною. Принципи “нове обличчя” та відданість президенту Зеленському — не є ідеологічними. Відсутність ідеології — це вада партії та величезна проблема для її керованості. Партія — це похідна від ідеології. У людей є спільні інтереси, які переростають у спільну ідеологію, а потім вони об’єднуються в партію, щоб переконувати суспільство у її правильності та доводити це практичними діями. Неідеологічна партія — це породження пострадянського простору”, — вказує політолог.

Перші голосуваня фракції в Раді відбуватимуть за вказівкою, утім у цьому немає нічого поганого, додає Кочетков.

“Більшість з депутатів — ніхто в політичному сенсі, вони в’їхали до парламенту на бренді Зеленського. Бажалося, щоб якісь ініціативи від депутатів, від фракції теж були почуті Офісом. Якщо не будуть почуті зовсім, це буде односторонній такий рух — і це буде проблема. Нормально, коли є двосторонній рух”, — зазначає аналітик.

Спершу між депутатами не виникатиме суперечностей, згодом частина мажоритарників відійде від фракції і створять кілька депутатських груп, які орієнтуватимуться на олігархів чи забезпечених політиків. За 2-3 роки вже існуватиме загроза розпаду партії й тоді настане перспектива чергових парламентських виборів, прогнозує Кочетков.

Серед противаг Зеленському після отримання монобільшості в Раді політолог називає дві — критичну позицію соціуму та відчуття Зеленським певної місії.

“Звичайних парламентських противаг — немає, противаг з боку уряду, якщо буде свій прем’єр, то теж не буде. Залишається фактично дві — жорстка, критична позиція суспільства, зокрема медіа, до будь-якої гілки влади. Та сподівання на те, що Зеленський відчуватиме певну місію й стримає спокусу влади. Більше сподіватися немає на що”, — вказує Кочетков.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.