Понеділок, 6 Грудня, 2021
novyny.org@gmail.com
Екологія

29 липня запас поновлюваних ресурсів Землі закінчиться

Днем, коли світ витратить умовний запас поновлюваних ресурсів, стане 29 липня 2019 року

Цю дату визначила міжнародна екологічна організація Global Footprint Network (Глобальна мережа екологічного сліду), яка займається освітніми програмами про завбачливе використання природних ресурсів.

Так званий Overshoot Day вчені визначають з кінця 1970-х років, з того часу дата змістилась з кінця грудня до кінця липня. А за останні 20 років вона зсунулася на 3 місяці. Тепер екологи кажуть, що цей день – 29 липня.

Результат пошуку зображень за запитом "Global Footprint Network"

Людство вперше зіткнулося з екологічним дефіцитом на початку 1970-х років. Перевищення стало можливим, тому що людство споживає природні ресурси набагато швидше, ніж вони здатні відновитися. За розрахунками Global Footprint Network люди наразі використовують природу в 1,75 рази швидше, ніж здатні відновитися екосистеми планети. Тобто, для того, щоб споживати ресурси сьогоднішніми темпами, і щоб вони поновлювалися, світу потрібно 1,75 планети.

Проте різні країни витрачають ресурси неоднаково. Наприклад, США, Китай і Саудівська Аравія більшість природних ресурсів закуповують в інших країн світу.

Близько 80 тисяч осіб по світу уже підписали петиції з вимогою до чиновників США і ЄС, закликавши, аби управління біологічними ресурсами було в центрі процесу ухвалення рішень.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.