П’ятниця, 28 Лютого, 2020
Політика

Зеленський пояснив причину відсутності фінансування міст

Фінансування місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток тимчасово заблокували для перевірки новим складом Кабінету міністрів ефективності використання бюджетних коштів у рамках проєктів, які містять корупційні ризики

Про це повідомив Офіс Президента, передає Укрінформ.

“Тимчасове зупинення фінансування рішень Уряду, визначених у розпорядженні Кабінету міністрів України від 5 липня 2019 року #492-р”Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2019 році коштом державного фонду регіонального розвитку, в тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2019 року” та у розпорядженні від 10 липня 2019 року №500-р “Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій”, зроблено з метою перевірки ефективності використання бюджетних грошей, запланованих на передбачені розпорядженнями інфраструктурні проєкти, як-то: дитячі садочки, школи, лікарні, соціальні установи, клуби, дороги, мости та інше”, – зазначили в ОПУ.

Поза тим, в Офісі проінформували, що з метою забезпечення добробуту українців проєкти, на які виділено фінансування вказаними вище розпорядженнями, будуть переглянуті новим складом Кабінету міністрів.

“За умови виявлення порушень чи корупційних ризиків проєкти будуть скориговані, а підозрювані притягнуті до відповідальності. Заплановані інфраструктурні проєкти будуть реалізовані у найшвидші терміни. За даними Офісу Президента, Кабінет міністрів вивчає питання”, – повідомили в Офісі.

В ОПУ зазначили, що під час зміни влади “спостерігалося чимало випадків, коли особи, причетні до державного управління за попередньої влади, докладали зусиль для створення проєктів з неефективним використанням бюджетних коштів, де існують ризики освоєння ресурсів окремими особами чи інші корупційні ризики”.

“Представники старої влади, закінчуючи свою каденцію і розуміючи, що домовленостей щодо корупційних схем із новою владою досягти не можна, намагаються створити всі умови для освоєння бюджетного фінансування і проєкти, які фінансуватимуться з бюджету і після того, як посадовці залишать свої позиції. Мета президента, як гаранта конституційних прав громадян – запобігти реалізації цього негативного сценарію”, – зазначили в Офісі Президента.

Залишити відповідь

2 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.