П’ятниця, 10 Квітня, 2020
Економіка

Польща виграла суд про доступ Газпрому до трубопроводу в Німеччині

Польська газова компанія PGNiG через суд скасувала постанову Єврокомісії, якою російському Газпрому надали право використовувати 90% потужності газопроводу OPAL, який пролягає територією Німеччини неподалік кордону з Польщею.

Про це повідомляє DW.

Це рішення зобов’яже Газпром надати доступ до трубопроводу OPAL іншим користувачам, зокрема польській компанії. Через це газ, який постачається до Німеччини «Північним потоком» не можна буде постачати далі на південь, що призведе до падіння потужності цього газопроводу.

Нагадаємо, що у 2009 році Єврокомісія ухвалила рішення, яким наклала обмеження на використання Газпромом трубопроводу OPAL, надавши дозвіл використовувати його лише на 50% потужності. Однак у 2016 році Єврокомісія надала Газпрому дозвіл використовувати ще 40% цього трубопроводу. Це рішення Польща оскаржила у суді ЄС.

Трубопровід OPAL — це наземне продовження «Північного потоку», який дозволяє Газпрому постачати газ до Центральної Європи в обхід газотранспортної системи України. Цим трубопроводом Росія сподівалася транспортувати й газ зі ще одного трубопроводу в обхід України — «Північного потоку-2».

Залишити відповідь

11 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.