Четвер, 28 Травня, 2020
Суспільство

В Україні відмовляться від паперових трудових книг і запустять електронні

Громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет

Уряд почав роботу над скасуванням обов’язковості трудових книжок і запуском їх електронних аналогів – документів про стаж роботи, які можна буде отримати в інтернеті.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок», – повідомив він.

Зазначається, що серед ключових тез пропонованої реформи можна виділити те, що громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є й так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», – додав Дубілет.

Крім того, громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет.

Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж майбутнього працівника з офіційних реєстрів.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатись ЕЦП (електронним цифровим підписом). Також, сподіваюсь, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатись на ці документи», – зазначив міністр Кабміну.

Крім цього, якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію до електронного реєстру – самостійно або через роботодавця. В такому випадку зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім не буде потреби.

Залишити відповідь

four + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.