Неділя, 29 Листопада, 2020
novyny.org@gmail.com
Суспільство

“Чесно”: нардепи нової Ради вже “заробили” більше трьох мільйонів компенсації за житло

Від початку роботи Верховної Ради 9-го скликання 120 народних депутатів одержали компенсацію за житло в розмірі близько 3,29 млн грн.

Про це повідомляє рух “ЧЕСНО” з посиланням на дані ВРУ.

Хоча на Порталі відкритих даних зазначено, що це сума за жовтень, на сайті транзакцій грошових коштів є детальніша інформація про виплати, зокрема про те, якого періоду вони стосуються. Деякі депутати одержували відшкодування за два місяці, решта – за один“,-йдеться в повідомленні.

Наприклад, 18 нардепів отримали по 41 600 грн, що, найпевніше, свідчить про надання компенсації на житло за два місяці (20 800 грн за кожен). 

Громадянський рух повідомляє, що нардеп від “Слуги народу” Олександр Кабанов подав щорічну декларацію за 2018 рік як кандидат у депутати ВРУ. Серед об’єктів нерухомості Кабанов і його дружина задекларували проживання у квартирі в Києві площею 75 кв.м 2015 року.

Власником зазначено Бориса Нахмановича Шефіра, брата сценариста “Кварталу-95” та помічника Володимира Зеленського.

Також на кінець 2018 року у власності Кабанова був недобуд – квартира в Гостомелі (входить до 30-кілометрової зони).

У коментарі Руху ЧЕСНО нардеп повідомив, що його помешкання ще будується, а у квартирі Шефіра він більше не проживає. Компенсацію використовує для оренди житла в Києві. 

Перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук за даними щорічній декларації за 2018 рік, як заступника директора державної організації “Національний офіс інтелектуальної власності”, проживав с дружиною у квартирі площею 101,8 кв.м 2012 року, що належить Тетяні Ситарук.

Дружина Стефанчука мала до одруження прізвище Ситарук, про що свідчать дані із соцмереж. Також, за інформацією журналістів, Тетяна Ситарук є матір’ю дружини першого заступника спікера парламенту.

У коментарі руху Руслан Стефанчук підтвердив, що досі мешкає в цій квартирі: “У цьому році я сплачую орендну плату за це житло. За неї орендодавець сплачуватиме податки в порядку, що передбачений законодавством…

На запитання про те, чи платить Стефанчук за оренду помешкання матері дружини, він відповів, що платить “орендодавцю за договором – власнику квартири”.

” Право обрати квартиру для проживання, як і місце проживання, – це моє право як орендаря“,-відповів він.

Також на момент обрання народним депутатом у Києві мешкав позафракційний нардеп-кнопкодав Олександр Ковальов, за якого проголосували 220 виборців. Утім, декларацію як кандидат на посаду він не подавав, тому не можна достеменно сказати, чи володіє він майном.

Ковальов відмовився коментувати своє помешкання , коли в кулуарах Верховної Ради йому намагалися ставити запитання, про його житло.

Як відомо, раніше НАЗК рекомендувало подавати декларації новообраним народним депутатам лише з квітня 2020 року. В “Чесно” аналізували декларації тих депутатів які зазначили, що на момент обрання до ВРУ мешкали в Києві. 

Зараз представники руху, закликають журналістів-розслідувачів перевірити інформацію про володіння народними депутатами нерухомістю.

Згідно зі статтею 35 закону “Про статус народного депутата України”, депутати ВРУ отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.