П’ятниця, 27 Листопада, 2020
novyny.org@gmail.com
Політика

НАТО визнало космос однією зі сфер військової діяльності Альянсу

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО на зустрічі у Брюсселі домовилися визнати космос однією зі сфер військової діяльності Альянсу.

Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі за підсумками зустрічі.

“Сьогодні міністри прийняли важливі рішення для подальшої адаптації НАТО. Ми домовились, що космос повинен бути новим оперативним напрямком для НАТО – разом із повітрям, сушею, морем та кіберпростором. Космос є частиною нашого повсякденного життя тут, на Землі. Його можна використовувати в мирних цілях. Але його також можна застосовувати для агресії. Супутники можуть бути збиті, зламані або оснащені зброєю. Антисупутникова зброя може пошкодити комунікації та інші послуги, такі як авіаперельоти, прогноз погоди або банківська справа”, – сказав Столтенберг.

За його словами, космос також має важливе значення для стримування та оборони Альянсу. Йдеться про можливість для орієнтування, збір розвідувальних даних та виявлення пусків ракет.

“Наразі навколо Землі обертаються близько 2000 супутників. І приблизно половина з них належить країнам НАТО. НАТО не має наміру розміщувати зброю в космосі. Ми оборонний Альянс. І наш підхід буде повністю відповідати міжнародному праву”, – сказав генсек.

Він додав, що визначення космосу оперативним простором дозволить планувальникам НАТО подавати запитання до країн-членів Альянсу щодо надання можливостей та послуг – таких як супутниковий зв’язок або дані для зображень.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.