Четвер, 10 Жовтня, 2024
Політика

Верховна Рада прийняла закон про перезавантаження ДБР у другому читанні

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект, що передбачає дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників.

Про це повідомляє Центр Протидії Корупції (ЦПК).

Сьогодні у Верховній Раді депутати проголосували у другому читанні за президентський законопроект № 2116 “Про внесення змін до Закону України “Про Державне бюро розслідувань” щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань”.

Нардепи підтримали 250 голосами перезавантаження Державного бюро розслідувань. Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільняють. Депутати погодили переведення слідчих з Генпрокуратури до ДБР для продовження розслідування злочинів під час Революції Гідності.

Як розподілилися голоси:

224 депутати “Слуги народу”, 2 депутати ОПЗЖ, 1 голос дала группа “За майбутнє”, 18 – депутати “Голосу”, 5 – позафракційні.

Депутати погодили склад конкурсної комісії, яка обиратиме нового керівника ДБР: 3 члени від Верховної Ради, 3 члени від Президента та 3 члени від Кабміну. Квота Кабміну буде делегована міжнародними організаціями.

“З кількістю 3 осіб з 9  — у міжнародних експертів не буде вирішального голосу. Однак успіх участі міжнародних експертів у відборі суддів антикорупційного суду був саме у можливості мати вирішальний влив. У відборі голови ДБР міжнародним експертам такого впливу не надали”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Нардепи в кількості 334 чоловік підтримали ще одну важливу поправку №318 — щодо слідчих, які розслідують справи Майдану.

Як відомо, з 20 листопада Генеральна прокуратура втратила повноваження розслідувати кримінальні провадження, тому всі справи щодо злочинів проти активістів Революції гідності необхідно було передати в ДБР. 

Парламент 15 листопада не встиг проголосувати весь законопроєкт, незважаючи на вимоги потерпілих у справах Майдану, їхніх адвокатів та громадськості, не вніс зміни до закону про ДБР, якими передбачено, що слідчі з ГПУ, поліції, Служби безпеки, а також прокурори Генпрокуратури, які розслідували ці справи, змогли б поза конкурсом перейти до відповідного підрозділу ДБР. Адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська 22 листопада розпочала голодування через це.

Зрештою 3 грудня це вдалося виправити і вже в ДБР продовжиться розслідування злочинів Майдану зі слідчими, які вели його від початку.

Залишити відповідь