Четвер, 23 Січня, 2020
Політика

Україна вимагає від Росії дотримуватися зобов’язань за Будапештським меморандумом

Україна продовжує вважати Будапештський меморандум політико-правовою основою гарантування своєї безпеки з боку США, Великої Британії, Франції та КНР і вимагає від Росії дотримуватися своїх зобов’язань за цим документом.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Згідно із заявою Міністерства закордонних справ України з нагоди 25-ї річниці підписання Будапештського меморандуму, Україна в повному обсязі виконала свої зобов’язання в рамках меморандуму, реалізувавши комплекс складних заходів з ядерного роззброєння, тоді як Росія грубо порушила свої зобов’язання і базові принципи міжнародного права, окупувавши частину України та розв’язавши конфлікт на Донбасі.

“Сьогодні Росія активно мілітаризує територію окупованого Криму, вже перетворивши його на потужну військову базу. Враховуючи стратегічне розташування Криму, потенційне розміщення ядерної зброї Росією на його території ставить під загрозу режим Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і глобальну систему безпеки в цілому і, відповідно, потребує адекватної реакції міжнародної спільноти”, – повідомляє МЗС.

Водночас у заяві наголошується, що Україна цінує дії США, Франції та Великої Британії, які незмінно підтримують територіальну цілісність і суверенітет України в межах міжнародно визнаних кордонів і підкріплюють цю підтримку практичними заходами щодо допомоги Україні в посиленні її оборонних можливостей і застосуванням санкційних інструментів проти агресора.

Меморандум про гарантії безпеки з огляду на приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) було підписано 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією. Згідно з документом, Україна відмовилася від ядерного статусу в обмін на гарантії безпеки країн-підписантів.

Залишити відповідь

10 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.