Вівторок, 5 Березня, 2024
Економіка

Гончарук пояснив, що плата за транспортування газу існувала завжди

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук пояснив, чому в січні українці отримали 2 платіжки за газ.

Про це повідомив він у Telegram.

“У січні українці отримали не одну, а дві платіжки – окремо за газ і окремо за його транспортування. Розділення платіжок на дві частини не вплине на сукупну вартість платежу. Плата за транспортування завжди існувала – раніше вона входила до загального тарифу”, – написав Гончарук.

Він сказав, що наразі сплату за транспортування відокремили, щоби в разі потреби була можливість вільно змінювати постачальника. Гончарук додав, що, незважаючи на розділення тарифу на дві частини, сукупна вартість двох платіжок (на газ і транспортування), які надійшли українцям у січні, все одно менша, ніж торік в одній платіжці.

У грудні вартість платіжок перерахували в 21 області України, знизивши її до 30%. 

“У лютому Міністерство соціальної політики автоматично нарахує субсидії та пільги за відокремлену послугу з розподілу природного газу за січень і лютий 2020-го року. Громадянам не потрібно додатково звертатися за цим”, – додав прем’єр.

Оплата платіжок за транспортування газу тими українцями, які газ не використовують, буде мінімальна. Наприклад, вартість розподілу газу на приготування їжі становитиме 2.8 грн.

Уряд звернеться до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з пропозицією затвердити мінімальну оплату за відсутності споживання газу.

Також уряд запропонує забезпечити одночасне надходження цих двох платіжок, аби українцям було зручніше сплачувати за спожиті послуги.

Залишити відповідь