Понеділок, 4 Березня, 2024
Кримінал

Поліція заблокувала транснаціональний канал торгівлі людьми

Зловмисники морем незаконно переправляли мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Працівники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України заблокували транснаціональний канал торгівлі українцями для їхньої подальшої експлуатації.

Під приводом участі в перевезенні біженців зловмисники морем незаконно переправляли мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії. Поліцейські затримали активного учасника злочинного угруповання. Задокументовано його причетність до вербування 12 жителів Запоріжжя. Вісім з них у результаті відбували покарання за кордоном.

Зловмисники втягували завербованих громадян у злочинну діяльність за межами нашої держави. Зокрема йдеться про незаконне переправлення морем мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії.

Встановлено, що під час переправлення нелегальних мігрантів зловмисники використовували вітрильні яхти та прогулянкові катери. В якості екіпажу там перебували завербовані українці.

У результаті оперативних заходів поліцейські встановили, що активним учасником злочинної групи з ознаками організованості, яка забезпечувала функціонування цього каналу, є 35-річний мешканець Запоріжжя.

За інформацією поліції, підозрюваний має стійкі зв’язки з іноземними переправниками нелегальних мігрантів. Саме для них він вербував українських громадян. Окрім того, він безпосередньо відповідав за вербування та переміщення завербованих членів екіпажів до Туреччини. В окремих випадках супроводжував завербованих до Туреччини, інструктував та контролював їх за кордоном.

Окрім того, раніше чоловік особисто брав участь у перевезенні нелегальних мігрантів і добре обізнаний зі специфікою цієї протиправної діяльності.

Поліцейські з’ясували, що також для пошуку майбутніх жертв затриманий залучав контакти серед своїх знайомих.

Залишити відповідь