Середа, 28 Липня, 2021
novyny.org@gmail.com
Кримінал

Поліція заблокувала транснаціональний канал торгівлі людьми

Зловмисники морем незаконно переправляли мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Працівники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України заблокували транснаціональний канал торгівлі українцями для їхньої подальшої експлуатації.

Під приводом участі в перевезенні біженців зловмисники морем незаконно переправляли мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії. Поліцейські затримали активного учасника злочинного угруповання. Задокументовано його причетність до вербування 12 жителів Запоріжжя. Вісім з них у результаті відбували покарання за кордоном.

Зловмисники втягували завербованих громадян у злочинну діяльність за межами нашої держави. Зокрема йдеться про незаконне переправлення морем мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії.

Встановлено, що під час переправлення нелегальних мігрантів зловмисники використовували вітрильні яхти та прогулянкові катери. В якості екіпажу там перебували завербовані українці.

У результаті оперативних заходів поліцейські встановили, що активним учасником злочинної групи з ознаками організованості, яка забезпечувала функціонування цього каналу, є 35-річний мешканець Запоріжжя.

За інформацією поліції, підозрюваний має стійкі зв’язки з іноземними переправниками нелегальних мігрантів. Саме для них він вербував українських громадян. Окрім того, він безпосередньо відповідав за вербування та переміщення завербованих членів екіпажів до Туреччини. В окремих випадках супроводжував завербованих до Туреччини, інструктував та контролював їх за кордоном.

Окрім того, раніше чоловік особисто брав участь у перевезенні нелегальних мігрантів і добре обізнаний зі специфікою цієї протиправної діяльності.

Поліцейські з’ясували, що також для пошуку майбутніх жертв затриманий залучав контакти серед своїх знайомих.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.