Неділя, 3 Березня, 2024
Суспільство

Цього року Міністерство культури планує відреставрувати 5 архітектурних об’єктів

П’ять архітектурних об’єктів на суму 114 млн грн цього року планує відреставрувати Міністерство культури. Серед об’єктів, які відреставрують, є і Хотинська фортеця.

Про це повідомила заступниця міністра Світлана Фоменко

“Важливий об’єкт – Хотинська фортеця. Наступного року буде 400 років Хотинської битви, вона відбувалася під стінами замку. Мур і фортеці зараз у передаварійному стані. Там є шість об’єктів, які потребують термінової реставрації, цього року ми виділили гроші і проведемо її”, – зазначила  Фоменко.

Як повідомила своєю чергою директорка Державного історико-архітектурного заповідника “Хотинській фортеця” Єлизавета Буйновська, наразі на території фортеці здійснюються протиаварійні роботи.

“Заплановано здійснення робіт на шести об’єктах, які входять до нашого комплексу. Насамперед це стіна, яка знаходиться з боку Дністра, і яка потребує першочергових робіт. Через розливання річки вона постійно руйнується. Тому на її реконструкцію передбачена велика сума. Торік ми розробили проєктно-кошторисну документацію на протиаварійні роботи. Оцінили їх у понад 12 млн грн. Минулого року ми здійснили роботи за власні кошти, які були нами зароблені. Залишалося додати  8 млн. Тому ми звернулися в мінкульт. Тож міністерство виділило нам ці 8 млн на завершення протиаварійних робіт. Передбачено під час робіт провести так званий моніторинг пам’ятки. Будуть облаштовані датчики нахилу, екзометри, які цілодобово стежитимуть за станом пам’ятки. Тобто чи не стався десь землетрус, чи не відбулися якісь нахили, чи не з’явилися тріщини. Це надзвичайно важливо, відстежувати це протягом двох-трьох років, щоби далі розробляти документацію на укріплення скельної основи самої фортеці, адже величезна проблема саме у скелі. Тому дякуємо міністерству, бо ми би такі кошти самотужки не заробили. Думаю, протягом місяця ці кошти надійдуть на рахунок заповідника і ми розпочнемо реставраційні роботи”, – деталізувала вона.

Залишити відповідь