Неділя, 3 Березня, 2024
Політика

Україна невдовзі офіційно направить ЄС пропозиції щодо участі в Європейській зеленій угоді

Україна направить пропозиції щодо своєї участі в реалізації Європейської зеленої угоди, що передбачає перехід європейського континенту до кліматично-нейтральної економіки до 2050 року.

Про це повідомляється на сайті уряду.

“Ми завершуємо підготовку документа, листа з конкретними пропозиціями, як Україна може стати невід’ємною частиною Європейської зеленої угоди. Я надішлю його віцепрезиденту Європейської комісії Франсу Тіммермансу, який в ЄС очолює процес розробки Угоди”, – сказав віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Він уточнив, що у документі будуть перелічені конкретні напрями, за якими українські компанії та технології можуть допомогти реалізувати Європейську зелену угоду. Він розраховує на врахування цих пропозицій у стратегічній рамці взаємодії ЄС із країнами-партнерами в рамках Угоди. Єврокомісія планує оприлюднити відповідний документ вже на початку березня 2020 року.

“Тема Європейської зеленої угоди буде пріоритетом нашого уряду, так само як вона є пріоритетом Європейської комісії. Ми з вами починаємо справу історичної ваги, і мусимо ставитися до неї дуже ретельно і серйозно”, – наголосив він.

Кулеба нагадав, що протягом 2020 року ЄС розробить і розпочне застосування ряду ініціатив, які прямо або опосередковано вплинуть на розвиток економіки та промисловості України.  Вони стосуватимуться фінансів, економіки, ринку праці, технологій тощо.

Залишити відповідь