Четвер, 29 Лютого, 2024
Політика

Секретар РНБО вважає неможливою подачу води в Крим до його деокупації

Секретар Ради національної безпеки(РНБО) України Олексій Данілов вважає, що говорити про відновлення подачі дніпровської води до анексованого Росією Криму неможливо до деокупації півострова.

Про це Данилов сказав в інтерв’ю виданню liga.net.

“Моя особиста думка: ми не можемо поставляти воду в окупований Крим. Більш того, з політичної точки зору я думаю, що це неможливо. Якщо Російська Федерація повертає Крим, то вода піде туди відразу. Це складне питання. І думати, що є простий відповідь, не можна “, -сказав Данилов.

За його словами, Крим це тимчасово окупована територія, за яку несе повну відповідальність РФ.

“Деякі країни допомагають нам і справді є партнерами. А є країни, які тільки говорять, що вони партнери, але роблять те, що вигідно Росії. Чи можемо ми їх звинувачувати? Це морально-етичний аспект”, – підкреслив секретар РНБО.

Як відомо, раніше 11 лютого, голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі українського телеканалу “Прямий” заявив, що пішов би на відновлення подачі води в анексований Крим в обмін на відведення військ на Донбасі.

А вже 12 лютого, в Кремлі заявили, що Крим “не може бути об’єктом для будь-яких обмінів”, однак російська влада готова розглянути пропозиції щодо додаткового водопостачання півострова.

В цей же день, Арахамія заявив, що ідея про постачання води в окупований Крим в обмін на Донбас, з якої він погодився, належить не йому, і що на засіданнях фракції це питання не обговорювалося.

Він уточнив, що його слова “були вирвані з загального контексту і насправді були трактовкою припущень, озвучених не мною”.

Залишити відповідь