Неділя, 3 Березня, 2024
Економіка

Уряд збирається провести індексацію пенсій у вересні 2020 року

Попередньо індексація була запланована на початок березня, однак уряд її не погодив.

Про це повідомила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

За її словами, цього року уряд проведе індексацію пенсій, після чого їх розмір зросте.

“Це плановий і закладений в бюджеті перерахунок. Наш уряд запланував це на вересень. В середньому від індексації розмір пенсії зросте на 216 гривень на місяць”, – зазначила міністр.

Вона додала, що індексації заплановані й на наступні роки.

Крім того, відповідно до нової стратегії підвищення пенсій додаткове зростання виплат буде здійснюватися у кілька етапів:

  • 2020 рік – пенсіонери у віці від 80 років (з урахуванням індексації вже в цьому році їхні пенсії в середньому зростуть на 700 гривень в місяць);
  • далі – від 78 років;
  • ще через рік – від 75 і так далі.

А якщо парламент підтримає законопроект №2494, то вже з березня самотні пенсіонери старше 80 років будуть отримувати допомогу на догляд. Очікується, що цю допомогу в розмірі 670 гривень щомісяця будуть отримувати 100 тис. пенсіонерів.

З 1 березня 2020 року багатьом українським пенсіонерам мали підвищити пенсії – автоматично проіндексувати ці виплати. Сума підвищення розраховується за такою формулою: 50% показника інфляції 2019 року (4,2% – тобто половина складе близько 2,1%) + 50% зростання середньої зарплати за минулий рік (майже на 19% – тобто половина складе близько 8,5%). Отже, в сумі пенсії мають зрости приблизно на 11%

Втім Пенсійний фонд України ще не отримував розпоряджень уряду про автоматичне підвищення пенсійних виплат.

Залишити відповідь