Неділя, 3 Березня, 2024
Політика

З березня всі міністерства здійснюватимуть усі закупівлі централізовано

Уже з березня усі міністерства здійснюватимуть усі закупівлі палива, паперу, канцелярії та офісного обладнання централізовано.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

“Ми запустили важливу реформу, яка має зробити державні закупівлі більш прозорими та ефективними. З цього місяця всі міністерства робитимуть закупівлі палива, паперу, канцелярії та офісного обладнання централізовано”, – повідомив міністр.

Він також пояснив, яких результати повинна дати ця реформа.

  1. Процес буде більш ефективним. Закупівлі робитимуть менша кількість людей, але більш професійних (бо це буде їхня пряма спеціалізація).
  2. Впроваджується періодичне тестування на поліграфі (в народі, детектор брехні) людей, які приймають рішення щодо закупівель. 
  3. Державні органи будуть виступати “єдиним фронтом” у перемовинах з підрядниками. Відповідно, державний бюджет буде економити більше на великих закупівлях.

Дубілет повідомив, що в планах також перевести до кінця року майже всі закупівлі через єдиний центр та приєднати до проєкту не тільки міністерства, але й інші органи виконавчої влади.

“Практика централізації закупівель поширена у великих корпораціях. У випадку держави централізація має так саме призвести до того, що закупівлі будуть проходити більш якісно, у бюджеті буде більше заощаджень, а також має знизитись корупція”, – пояснив міністр.

Залишити відповідь