Четвер, 22 Лютого, 2024
Суспільство

В Україні офіційно зареєстрований перший випадок коронавірусу

В Україні офіційно зареєстрували перший випадок захворювання коронавірусною інфекцією.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу у Кабінеті міністрів.

Випадок зафіксували в Чернівецькій області в чоловіка, який повернувся в Україну з Італії .

“Вірус знайшли у чоловіка, який приїхав в Україну на машині з Румунії. Туди він прилетів з Італії, де зараз бушує епідемія Covid-19. Зараз чоловік госпіталізований. Контактних осіб трохи, вони все відомі епідеміологам, зараз вони перебувають у режимі самоізоляції”, – заявив Ляшко.

За його словами,чоловік, який заразився, подорожував разом із дружиною з 21 лютого. При першій появі симптомів 28 лютого хворий звернувся до сімейного лікаря, а 29 вже викликав “швидку допомогу”.

“Вчора у нас було 4 підозри на коронавірус. Сьогодні одна підтвердилася”, – зазначив головний санітарний лікар.

Він уточнив, що зараз у чоловіка спостерігається жар і сильний сухий кашель.Стан хворого поки що стабільний.

“Його можна було і не госпіталізувати, надавати медичну допомогу вдома. Але, оскільки це перший випадок, і наше завдання – зробити неможливим передачу вірусу в Україні, то його забрали в лікарню”, – підкреслив Ляшко.

За словами головного санітарного лікаря,українцям не варто масово скуповувати захисні медичні маски. Також він застеріг від невиправданого їх використання.Тому що, такі заходи передбачені виключно для людей із симптомами респіраторних захворювань.

На сьогоднішній день, 3 березня, кількість заражених коронавірусом нового типу COVID-19 становить 90 937 осіб, з них 3 117 померли.

Залишити відповідь