Неділя, 3 Березня, 2024
Політика

Дуда підписав спецзакон про боротьбу з поширенням коронавірусу

Pi³a, 09.10.2019. Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkañcami miasta, 9 bm. w Zespole Szkó³ Gastronomicznych w Pile. (jk/amb) PAP/Jakub Kaczmarczyk

На цей час у Польщі підтверджено п’ять випадків коронавірусної інфекції.

Про це повідомив Президент Польщі Анджей Дуда у суботу під час відвідання лікарні у Нисі, передає Польське радіо.

«Я підписав його найшвидше, як це було можливо, і маю надію, що вже найближчими днями цей закон уможливить дії директорів лікарень, старост, маршалків – усіх тих, хто відповідає за лікарні, аби ми були ще більш підготовленими і могли ще швидше та ефективніше реагувати, якби у нас були підтверджені чергові випадки захворювання на коронавірус», – сказав Дуда.

Спецзакон про коронавірус передбачає, зокрема, що хворі, а також особи з підозрою на наявність коронавірусу в організмі можуть підлягати додатковій госпіталізації. Крім того, працедавець з метою протидії поширенню коронавірусу може доручити підлеглому працювати з дому.

На випадок закриття ясел, дитсадка або школи передбачається виплата батькам або опікунам додаткової фінансової допомоги на догляд за дітьми (на термін не більш ніж 14 днів).

Президент Польщі також заявив про призначення приблизно 3 млрд злотих на профілактичні дії у зв’язку з небезпекою поширення коронавірусу.

Сейм (нижня палата парламенту) Польщі 2 березня на позачерговому засіданні ухвалив закон щодо протидії поширенню коронавірусу. 6 березня відповідний закон без поправок був прийнятий Сенатом і надісланий на підпис президентові.

Залишити відповідь