Четвер, 29 Лютого, 2024
В Києві

У Києві на Михайлівській площі проходить мітинг за права жінок

У Києві у мітингу за права жінок беруть участь близько тисячі учасників.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Фемінізм – це про те, що жінки мають рівні права з чоловіками… Жінки вправі вирішувати, як розпоряджатися своїм життям і своїм тілом”,- заявила одна з організаторок заходу.

Учасники акції виступають за однакові права жінок з чоловіками і рівне представлення жінок в органах влади.

“Чоловіки вирішили, що патріархат панує, а жінка має підкорятися чоловікам, а ми кажемо “ні” сексизму і насильству”,- зазначила активістка.

Організатори маршу виступають за необхідність ратифікації Стамбульської конвенції, яка передбачає криміналізацію насильства стосовно жінок. Також організатори заходу виступають проти сексизму і дискримінації жінок. Учасники мітингу тримають плакати з написами “Не “киць-киць”, “Місце жінок – у владі”, “Повага – найкращий подарунок”, “Нас надихає фемінізм”, “Краще побажай їй самореалізації!”.

На заході присутні противники фемінізму, які з гучномовців вигукують релігійні гасла. Мітинг охороняють представники Нацгвардії і Нацполіції. На місці присутні медики. Учасники мітингу планують пройти маршем вулицями столиці. За словами організаторів, подібні мітинги сьогодні пройдуть у різних містах України.

Залишити відповідь