Четвер, 22 Лютого, 2024
Економіка

Відсьогодні набув чинності закон про дозвіл ФОПам не платити податок

Закон про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби набув чинності.

Проект був оприлюднений у виданні “Голос України” 17 березня, тож набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування – 18 березня.

Документом передбачено, що фізичні особи-підприємці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок впродовж березня-квітня 2020 року.

Відповідно до закону, тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства в частині сум, що підлягають сплаті цими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Водночас, такі особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

Тимчасово штрафні санкції не застосовуються за такі порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності в податкові органи.

Протягом періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Залишити відповідь