Неділя, 3 Березня, 2024
Економіка

Півмільйона українців можуть втратити роботу через коронавірус

Через пандемію коронавірусу та запровадження обмежувальних заходів для недопущення його поширення в Україні можуть втратити роботу 170-500 тисяч осіб.

Про це повідомив колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

У своїх розрахунках він посилається на досвід Китаю, де за місяць безробіття зросло на 1%.

«В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 млн людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тисяч людей втратять роботу», — повідомив Милованов.

Водночас, ексурядовець зазначив, що ці цифри демонструють лише офіційну статистику та не враховують близько 20% українців, які працевлаштовані неофіційно.

Так, за словами ексміністра, саме ця категорія українців найменш захищена від звільнень у часи економічної кризи та карантину, особливо ті українці, які неофіційно працевлаштовані у сферах торгівлі, ремонту, харчування, транспорту. Таких в Україні близько 700 тисяч осіб.

«Припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тисяч людей», — пояснив Милованов.

Він додав, що ця цифра може бути ще більшою, якщо звільнятимуть українців, які працюють і в інших галузях.

Залишити відповідь