Понеділок, 4 Березня, 2024
Економіка

НБУ планує продати банкам готівкові долари протягом наступних тижнів

Наразі у банківських обмінниках України відчувається дефіцит готівкової валюти у зв’язку з перекриттям шляхів її постачання.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій.

«Наступні декілька тижнів плануємо також організувати продаж готівкового долара, щоб банки могли повністю задовольнити потреби клієнтів в іноземній валюті», — повідомив Чурій.

У нацбанку зазначають, що наразі там вирішили проблему із нестачею готівкових євро. Зокрема, протягом 19 березня банківським установам передали 35 мільйонів євро, аукціони з продажу готівкових євро планують проводити і в наступні тижні.

Готівкові євро Нацбанк завіз до України напередодні. Дефіцит готівкової валюти виник через те, що зазвичай її завозять в Україну літаками, які здійснюють міжнародні авіарейси. Однак після заборони міжнародного авіасполучення у банківських установ зникла можливість поповнювати запаси готівкової валюти.

Зазначимо, що наразі у банківських відділеннях України спостерігається дефіцит готівкової валюти. Через це два системних банки — «Альфа-банк» та ПриватБанк — повідомили, що перестануть видавати готівкову валюту в обмінниках. Обмін валюти онлайн працюватиме без перешкод і надалі.

Залишити відповідь