Неділя, 28 Листопада, 2021
novyny.org@gmail.com
Суспільство

Законопроект ВР: Нацгвардії хочуть дозволити обшукувати громадян України

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту розглянути законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України” , яким пропонується дозволити Нацгвардії, серед іншого, проводити особистий огляд українців на вулиці.

Відповідне рішення члени комітету ухвалили на засіданні, яке пройшло в режимі відеоконференції, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Проводити особистий огляд і огляд речей, вилучення речей і документів, складати протоколи про адмінпорушення, затримувати та доставляти порушників зможуть нацгвардійці.

Відповідний законопроєкт сьогодні схвалив Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. Під час обговорення народні депутати відзначили його актуальність, підтримали прийняття за основу та пропонували зменшити термін підготовки до другого читання.

З огляду на те, що Нацгвардія є військовим формуванням з правоохоронними функціями, проєктом запропоновано посилити правоохоронні повноваження в частині виконання завдань із охорони громадського порядку.

“Члени комітету розглянули проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України №3105. Один з авторів законопроєкту, народний депутат Максим Павлюк зазначив, що цим проєктом передбачається внести зміни до деяких законодавчих актів в частині посилення правоохоронних функцій Національної гвардії, а саме: щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, надання права проводити особистий огляд, огляд речей тощо”, – йдеться у повідомленні.

Як йдеться у пояснювальні записці до проєкту, згідно з пунктом 1 частини першої статті 13 Закону України “Про Національну гвардію України” військовослужбовці Нацгвардії в разі залучення до охорони громадського порядку наділені правом здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу відповідно до Закону України “Про Національну поліцію”.

Статтею 30 Закону України “Про Національну поліцію” («Види поліцейських заходів») поліція для виконання покладених на неї завдань уживає заходів реагування на правопорушення, визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним процесуальним кодексом України, на підставі та в порядку, визначених законом.

За результатами обговорення комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити законопроєкт за основу та в цілому.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.