Четвер, 9 Грудня, 2021
novyny.org@gmail.com
Політика

Голова Єврокомісії переконана, що загроза розпаду ЄС позаду

Урсула фон дер Ляєн визнає, що на початку пандемії коронавірусу ЄС зіткнувся з реальною загрозою розпаду, але переконана, що наразі ця загроза залишилася позаду.

Про це повідомила вона в інтерв’ю Bild.

«На початку був дуже високий ризик, що це розірве Євросоюз. Солідарності бракувало, всі просто дивилися на свої проблеми, кордони закривалися без узгодження…Сьогодні воля пройти через це разом повернулася. Є рішення, які були неймовірні ще півроку тому. Це підвищує почуття спільності та впевненості», – заявила фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що більшість країн ЄС вжили надзвичайних заходів, що в умовах кризи є, в принципі, добре. Але, продовжила політик, «заходи повинні бути пропорційними, обмеженими у часі та демократично контролюватися». У разі, «якщо обмеження виходять за рамки дозволеного», як це наразі відбувається в Угорщині, і чим ЄС дуже стурбований, голова ЄК готова діяти.

Найближчими днями Єврокомісія, повідомила її очільниця, представить рекомендації щодо того, як можна виходити з надзвичайних заходів – дуже обережно, крок за кроком. У рекомендаціях не буде названо жодних дат, оскільки країни-члени перебувають на дуже різних стадіях пандемії, і кожна країна має вирішувати щодо строків сама.

Що стосується розробки вакцини, то 2 з 3 найперспективніших команд, які над цим працюють, базуються в Європі і планують незабаром розпочати клінічні випробування, поінформувала президент ЄК. Вона сподіваєся, що вакцина буде розроблена до кінця року. Щоб після цього вакцинацію можна було швидко провести, Брюссель вже веде переговори з виробниками про глобальні виробничі потужності.

Фон дер Ляєн порадила не будувати планів на літні відпустки, адже «наразі ніхто не може зробити надійних прогнозів на липень та серпень».

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.