Субота, 27 Листопада, 2021
novyny.org@gmail.com
Суспільство

Медична система України не зможе впоратися з пандемією, якщо кількість хворих перевищить 10% населення

Медична система здатна впоратися з потоком хворих на коронавірус, доки їхня сукупна кількість не перевищуватиме 10% від загальної кількості населення.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Наразі ми рухаємося по оптимістичному сценарію, і це, можна сказати, завдяки превентивним заходам, яких вживала наша країна”, – зазначив посадовець й уточнив, що такий сценарій передбачає, що за період спалаху буде інфіковано “не більше 2% населення”. 

“Чому 2% це оптимістичний сценарій? Бо за нашими розрахунками, при 2% інфікованого населення наша система охорони здоров’я безболісно впорається з тією кількістю хворих, які будуть поступати до відділень інтенсивної терапії. Якщо ж буде 10% і більше, в нас може виникнути колапс медичної системи. Якщо ми не розтягнемо ці 10% у часі”, – пояснив Ляшко.

Пік захворюваності на Covid-19 його відомство очікує 17-го квітня.

“Але динаміка може бути різна. Це новий вид збудника, він може повести себе несподівано. Зараз ми накладаємо наш сценарій на той сценарій, який був в європейських країнах, і чітко бачимо, що завдяки тому, що ввели превентивні заходи, від 100 до 1000 випадків ми йшли більше днів, ніж, наприклад, Італія”, – додав головний санітарний лікар.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.