Субота, 24 Лютого, 2024
В Києві

КМДА: У Києві через пожежі в повітрі зафіксовані продукти горіння, жителів просять не виходити на вулицю і закрити вікна

У Києві в повітрі зафіксовані продукти горіння в зв’язку з чим фахівці просять закрити вікна і не виходити на вулицю.Станом на ранок п’ятниці, 17 квітня, столиця залишається містом з найбільш забрудненим повітрям в світі і займає перше місце антирейтингу.

Про це повідомили в КМДА.

У Києві спостерігається задимленість, в повітрі зафіксовані продукти горіння (заміри були зроблені о 21:30). Причиною цього є пожежі у Житомирській області і Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, а також північно-західний вітер. 

Радіаційний фон у столиці в межах норми – 0,14 мікрозівертів (0,30 – норма).

Згідно даних ЦГО ім. Срезневського, було зафіксовано перевищення формальдегіду та діоксиду азоту (продуктів горіння).

Враховуючи ситуацію, фахівці закликають:

– обмежити перебування на відкритому повітрі;

– тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;

– ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;

– проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

– збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих, зокрема рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Як свідчать дані порталу iqair, який відстежує рівень забруднення повітря в режимі реального часу. Індекс забруднення повітря повітря української столиці становить 338 пунктів. Це означає, що дуже високий рівень небезпеки.

Залишити відповідь