Субота, 13 Квітня, 2024
АналітикаВійнаІнтерв'юНа росіїСвітУкраїна

Джон Кірбі: Путін не готовий покласти край війні проти України

Речник Ради національної безпеки США зазначив, що збройний конфлікт в Україні досі триває лише тому, що «путін бажає його продовження»

Сполучені Штати не бачать ознак того, що президент Росії владімір путін готовий припинити війну в Україні, – заявив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі в інтерв’ю для незалежного російського інформаційного телеканалу «Дождь», передає “Польське радіо”.

«Це не війна зі США, це не війна з НАТО. Путін вирішив почати війну з Україною та українцями», – зазначив Кірбі.

Посадовець також підкреслив, що «на жаль, те, що ми зараз спостерігаємо, не дозволяє нам плекати будь-які надії на те, що він (путін, – ред.) готовий покласти край цій війні та вбивствам мирних українців».

Коментуючи заяви російських чиновників про те, що поставки західної зброї в Україну лише сприяють продовженню конфлікту, Кірбі зазначив, що «цей конфлікт досі триває лише тому, що путін бажає його продовження».

«Він (путін, – ред.) міг би закінчити війну сьогодні, якби погодився вивести свої війська й добровільно сісти з Зеленським за стіл переговорів для того, щоб обговорити завершення цього конфлікту. Звичайно, Зеленський сам повинен вирішити, чи він готовий до переговорів, і ми повинні поважати його як Верховного головнокомандувача», – зазначив Кірбі.

Речник Ради національної безпеки США також підкреслив, що останніми днями путін не демонструє зацікавленості у проведенні переговорів.

«Путін міг би закінчити цю війну завтра, навіть без переговорів, якщо б він просто вивів свої війська з України та визнав її суверенітет», – підсумував Джон Кірбі.

Залишити відповідь