П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
АналітикаВійнаНа росіїУкраїна

Інститут вивчення війни (США): Росія продовжує спиратися на добровольців у поповненні своїх військ в Україні

Американський Інститут вослідження війни (ISW) у своєму останньому звіті пише, що в поповненні російських військ в Україні Кремль усе більше покладається на вербування добровольців до нерегулярних підрозділів, створених на спеціальній основі; у Херсонській області на півдні України російські війська, «ймовірно, намагаються вести більш цілеспрямований і контрольований відступ», щоб уникнути хаотичної втечі, яка раніше сталася в Харківській області на північному сході країни

У процесі поповнення російських військ в Україні Кремль усе більше покладається на вербування добровольців до нерегулярних підрозділів, створених на спеціальній основі, оцінює американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму останньому звіті, передає “Польське радіо”.

Однією з причин такого стану дослідницький центр вважає погіршення відносин між Кремлем і Міноборони, а також командуванням армії. Інститут наводить думку одного з російських військових блогерів, який писав про початок, принаймні формально, формування 4-го армійського корпусу. Попередній, 3-й армійський корпус був сформований, власне, з добровольців. «Формування таких спеціальних підрозділів призведе до подальшої напруги, нерівності та загальної неузгодженості між підрозділами», – прогнозують у ISW.

Описуючи ситуацію на фронті, експерти вважають, що в Херсонській області на півдні України російські війська, «ймовірно, намагаються вести більш цілеспрямований і контрольований відступ», щоб уникнути хаотичної втечі, яка раніше сталася в Харківській області на північному сході країни.

«Росіяни за останні місяці значно посилили західну частину Херсонської області повітряно-десантними підрозділами та принаймні деякими елементами 1-ї танкової армії. Ці, очевидно, більш професійні, навчені та оснащені підрозділи зосереджені на невеликій території в Херсонській області та були готові до очікуваного контрнаступу. Виглядає на те. Що вони справляються набагато краще, ніж російські війська на Харківщині», – йдеться в аналізі.

Тим не менш, за даними Інституту, український контрнаступ на Херсонщині певним чином просувається; російські війська намагаються його уповільнити, а не відвернути.

«Єдиною територією в Україні, де російські війська все ще намагаються наступати, є Донецька область. Були спорадичні повідомлення про обмежені українські контратаки. Однак немає жодних доказів того, що Україна готує широкомасштабні контратаки в цьому районі», – оцінили в Інституті вивчення війни.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.