Середа, 7 Грудня, 2022
УкраїнаЦікаве

В Україні реалізували унікальний проєкт за підтримки Ради Європи

Шкільні коворкінги у п’яти обраних під час конкурсу закладах освіти України організували в декількох областях України. За неповних 5 місяців у сучасних майстернях вдалося налагодити пошив одягу, вирощування мікрозелені, випікання хліб, столярну справу та виготовлення інших виробів, про це повідомляє ЗІФ.

До проєкту, реалізованого за підтримки Ради Європи, долучилися місцеві підприємці та переселенці, які вимушено переїхали у відносно безпечніші регіони України після початку повномасштабної російської агресії.

Як повідомила спеціалістка з комунікації Офісу Ради Європи в Україні Оксана Тотовицька, за півтора місяця (з 1 вересня) ці коворкінги загалом виготовили понад 4 400 одиниць продукції. Це 53 найменування столярних, текстильних виробів, випічки та мікрозелені. Продукцію реалізовують через онлайн-майданчики, місцеві крамниці та партнерів-підприємців.  

Шкільні коворкінги функціонують у Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Наприклад, ліцей «Львівський» (Пустомитівський ліцей №1) займається вирощуванням мікрозелені. Її продають закладам харчування. А учениці 9 класу ліцею Віра Чайковська та Марта Кучерява ще й реалізували ідею виготовлення корисних солодощів для собак із додаванням мікрозелені, йдеться на сайті Офісу Ради Європи в Україні.

У Копичинецькому ліцеї №2 Тернопільської області готують майстринь і майстрів у столярному коворкінгу. Тамтешній підприємець і засновник майстерні дерев’яного декору Богдан Осиф каже, що діти можуть продавати свої вироби і вчитися основам підприємництва, а заодно набути професійних навичок і в майбутньому працювати у його майстерні. У майбутніх фахівцях столярної справи зацікавлене і підприємство з Харківської області, яке переїхало на Тернопільщину.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.